Parkinson

Fakty i mity w temacie cellulitu

Większość problemów zdrowotnych oraz tych natury estetycznej obrasta w liczne mity. Często są one tak mocno zakorzenione w świadomości, że większość ludzi uznaje je po prostu za pewnik – tymczasem niewiele w nich prawdy, mogą wręcz utrudniać radzenie sobie z danym zjawiskiem. W przypadku cellulitu wcale nie jest inaczej. Istnieje bardzo dużo potocznych przekonań, przez które wiele kobiet nie podejmuje właściwych prób uporania się z nim lub obwinia siebie za stan skóry, w efekcie wpadając w straszne kompleksy i nie robiąc niczego, by się ich pozbyć. Mity dotyczą wielu spraw – ich tematyka to przede wszystkim podchodzenie skórki pomarańczowej, kosmetyki na cellulit, grupa osób, które zwykle są nim dotknięte. Ponieważ żaden stereotyp nie przyczynia się do poszerzenia racjonalnej wiedzy i zwalczenia problemu, warto poznać prawdziwe informacje. Oto cztery popularne mity i stereotypy dotyczące cellulitu.

Kremy na cellulit nie pomagają?

krem antycellulitowy vialiseIstnieje pewne przekonanie, że kremy na cellulit to zbyteczne wydatki i żaden z nich nie jest w stanie realnie zmniejszyć problemu. Nic bardziej mylnego. Naturalne kosmetyki, takie jak serum na cellulit Vialise mogą znacznie przyczynić się do poprawy kondycji ciała – bo nie tylko skóry. Zawartość stężonych składników pochodzenia roślinnego sprawia, że Vialise aktywnie i skutecznie walczy z cellulitem, odżywia skórę, wspomaga krążenie i spala tkankę tłuszczową. Znajdziemy tutaj powszechnie znane składniki – jak algi morskie czy kasztanowiec – jednak dobrane idealnie i o tak silnym działaniu, że nie może być mowy o nieskuteczności. Mit ten jest spowodowany głównie wyborem złych kosmetyków, nierealnymi oczekiwaniami lub brakiem regularności w stosowaniu preparatów.

Dotyka tylko kobiet z nadwagą

Nic z tych rzeczy. Cellulit może spotkać każdego, niezależnie od wagi ciała. Faktem jest, że szczupłe kobiety przeważnie miewają cellulit wodny, z kolei ten lipidowy jest domeną pań posiadających więcej ciała. Jednak żaden cellulit nie jest spowodowany jedynie nadwagą – można mieć nadwagę, nie mając cellulitu, a także mieć niedowagę i cellulit.

Cellulit? Jedynie po czterdziestce

Coraz częściej cellulit pojawia się już u nastolatek. Wiek nie ma tu naprawdę większego znaczenia – kosmetyki na cellulit nie są ofertą skierowaną jedynie do dojrzałych kobiet w kwiecie wieku. Skórka pomarańczowa często zaczyna się tworzyć tuż po okresie dojrzewania. Najlepiej jest od razu reagować i wdrażać właściwą pielęgnację oraz drobne, korzystne dla zdrowia i urody zmiany w zwyczajowym trybie swojego życia.

Przyczyną jego powstania jest głównie dieta

Główną przyczyną powstawania cellulitu są hormony. Nadmiar żeńskich hormonów, estrogenów, wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie i pogarsza krążenie obwodowe, przez co tworzy się skórka pomarańczowa. Przyczyną jego powstawania nie są wcale zaniedbania, tylko coś, na co trudno wywrzeć wpływ. Jedn jednak prawdą, że dieta ma wielki wpływ na rozwój cellulitu, podobnie jak tryb życia – nawet kobiety bez skłonności mogą się go doczekać nie ruszając się i jedząc nieprawidłowo.

Czytaj także: http://redukcjacellulitu.pl/cellulit/algi-na-cellulit/

2 odpowiedzi do artykułu “Fakty i mity w temacie cellulitu

  1. dziekówka

    Nie jest prawdą, że cellulit mają tylko kobiety z nadwagą. Wiele zależy od genetycznych skłonności, na które trzeba brać dużą poprawkę. Przecież cellulit nie jest chorobą, a tylko pewnego rodzaju niedogodnością, która po prostu dotyka ludzi i nieco utrudnia życie, więc nie dramatyzujcie, bez przesady 🙂

  2. Hanka

    Prawda jest taka, że po skończeniu 40 lat, a może nawet 35 lat trzeba się dokładnie oglądać. Bo pojawia się wiele zmian w naszym organizmie, także na poziomie hormonalnym. Cellulit to tylko jedna z wielu przypadłości na jakie musimy się przygotować – a w moim przypadku zacząć usuwać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *