Parkinson

Krem przeciwzmarszczkowy – uniwersalne odmładzanie

Najskuteczniejszym i najwygodniejszym sposobem do walki ze zmarszczkami, który działa, jeśli jest stosowany regularnie, jest krem przeciwzmarszczkowy. Poza tym, że stanowi bardzo efektywną formę zapobiegania starzeniu się skóry, nie wymaga stosowania żadnych inwazyjnych zabiegów, jest więc bezpiecznym rozwiązaniem. Firmy na rynku sprzedaży oferują obecnie wiele kremów tego typu. Niektóre z nich tylko nieznacznie różnią się składem. Tym, co interesuje większość konsumentów jest skuteczność kremu przeciwzmarszczkowego. A to właśnie skład kosmetyku ją gwarantuje.

Składniki, jakie powinien posiadać skuteczny krem Krem na zmarszczki na twarzyprzeciwzmarszczkowy

Kremy przeciwzmarszczkowe najczęściej zawierają masę zbędnych składników typu silikony, parafina, które nie mają działania odmładzającego. Dają jedynie złudne wrażenie wygładzenia zmarszczek, do czasu, gdy kosmetyk znajduje się na naszej skórze. W żaden sposób nie zapobiegają pogłębianiu się zmarszczek. Kremy takie zwykle zawierają niewielką ilość składników aktywnych, a to właśnie od nich zależy działanie kosmetyku.

Składniki aktywne w kremach przeciwzmarszczkowych możemy podzielić ze względu na ich wpływ na stan skóry. Są to:

  • składniki regenerujące – stymulują produkcję kolagenu i elastyny, np. koenzym Q10, palmitynian tetrapeptydu, ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego;
  • składniki nawilżające – na suchej skórze zmarszczki stają się szybciej widoczne, dlatego ważne jest dbanie o utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry, za pomocą np. koenzymu Q10, ekstraktu z lawendy wąskolistnej;
  • składniki wzmacniające naczynia krwionośne – dzięki nim naczynia krwionośne są szczelne i sprawne, a co za tym idzie, skóra jest dobrze odżywiona i dotleniona, takie właściwości ma np. ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z topoli czarnej;
  • składniki chroniące przed wolnymi rodnikami – neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie, są to koenzym Q10 , pirolidynokarboksylan magnezu i antyoksydanty roślinne zawarte w np. ekstrakcie z żeń-szenia syberyjskiego.
Buatic - skuteczne serum na zmarszczki

Buatic – krem na zmarszczki

Uniwersalny krem przeciwzmarszczkowy

Naturalny krem wygładzający, który w sposób bezpieczny i skuteczny pomaga w walce z oznakami starzenia to np. krem przeciwzmarszczkowy Buatic. Buatic nie posiada żadnych chemicznych składników, które w jakikolwiek sposób mogłyby negatywnie wpłynąć na kondycję skóry. Może być stosowany jako krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn, jak i kobiet.

Kremy dobrane do wieku

W drogeriach możemy się spotkać z kremami przeciwzmarszczkowymi przypisanymi do różnych kategorii wiekowych. Jest to wyłącznie sugestia ze strony producenta, która niekoniecznie ułatwia wybór. Skóra może starzeć się w różnym tempie, lepiej więc dobierać krem z uwagi na jej potrzeby, czytając zawartość kremu.

Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ składy kremów dla osób w różnym wieku różnią się od siebie. W kremach przeznaczonych dla osób w wieku 20+, 30+ znajdujemy zazwyczaj kwas hialuronowy i koenzym Q10, z kolei te przeznaczone dla osób 40, 50 i 60-letnich często, dodatkowo w swoim składzie posiadają kolagen, witaminy, kwasy AHA. Pomimo tego na rynku dostępne są też kremy, które mogą być stosowane do skóry w każdym wieku.

Należy do nich także opisany wyżej Buatic, dzięki swojej uniwersalnej i bezpiecznej formule. Z uwagi na łagodny skład i lekką konsystencję Buatic może być stosowany także do partii skóry twarzy, które są najdelikatniejsze. Sprawdza się on zatem świetnie, także jako krem pod oczy przeciwzmarszczkowy.

Zmarszczki pod oczami.

Krem przeciwzmarszczkowy – korzyści ze stosowania

Kremy przeciwzmarszczkowe to preparaty, których warto używać już od 20-tego roku życia. Z ich stosowaniem nie wiąże się żadne ryzyko, jeśli wybraliśmy te o bezpiecznym składzie. Podstawowym działaniem tych preparatów jest nawilżenie skóry, pobudzanie jej do regeneracji i ochrona przed postarzającymi czynnikami, co z kolei jest najlepszą formą walki ze zmarszczkami i zapobiegania ich powstawaniu. Korzyści z tego na pewno będą widoczne.

Kondycja skóry twarzy, o którą dba się od najmłodszych lat jest zdecydowanie lepsza, niż skóry przesuszonej i takiej, o którą zaczynamy dbać zbyt późno. Uniwersalny preparat, za pomocą którego możemy pielęgnować skórę twarzy, to Buatic, który może być stosowany także jako krem przeciwzmarszczkowy pod oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *