Parkinson

Skuteczne zwalczanie łysiny. Trycholog

Zakola na głowie to zmora coraz młodszych mężczyzn. Nie jest dziś już niczym zadziwiającym ich widok u mężczyzn przed 30 rokiem życia. Przyspieszone pojawianie się łysienia jest prawdopodobnie efektem niezdrowego trybu życia. Jednakże, u większości mężczyzn, powoduje ono jedynie przyspieszenie łysienia, które prędzej czy później jest i tak nieuniknione. Wszystko przez to, iż w przeważającej ilości przypadków, łysienie jest winą genów.


Interwencja lekarska

Kiedy mamy problem z łysieniem androgenicznym, które to jest efektem posiadania genów łysienia, tylko trycholog – dermatolog jest w stanie przywrócić owłosienie na głowie.

Podstawą, jeśli chodzi o leczenie łysienia jest leczenie farmakologiczne. Polega ono po prostu na łykaniu odpowiednich tabletek. Być może, dla niektórych jest to zadziwiające, że łysienie można leczyć tabletkami, tym nie mniej, okazuje się, że nie tylko można, lecz również, że jest to całkiem skuteczne leczenie łysienia.

Ażeby zrozumieć, dlaczego tabletki pomagają, trzeba zrozumieć dlaczego w ogóle dochodzi do łysienia. Okazuje się, że bierze w tym udział testosteron, który jednak nie jest bezpośrednią przyczyną łysienia. Testosteron, którego duże ilości posiadają przede wszystkim mężczyźni, pod wpływem jednego z enzymów przeistacza się w dihydrotestosteron. Ta pochodna testosteronu to bezpośredni winowajca łysienia.

Warto mieć na uwadze, że niektórzy mężczyźni łysieją szybciej niż inni. Okazuje się, że o tym, jak szybko rozpocznie się łysienie u danego mężczyzny decyduje jego wrażliwość na dihydrotestosteron. Oczywiście, im ona większa, tym szybciej potrzebne jest leczenie łysienia.

Jeśli chodzi o tabletki, ich działanie opiera się na uniemożliwieniu testosteronowi przeistoczenia się w swoją pochodną. Dzięki temu, spada poziom dihydrotestosteronu w organizmie, przez co najzwyczajniej w świecie włosy przestają wypadać.

Co jeśli nie tabletki?

Niestety, czasami łysienie jest tak bardzo zaawansowane, że same tabletki nie są w stanie się z nim uporać. W takim przypadku, trycholog – dermatolog musi rozpocząć bardziej drastyczne metody leczenia. Tym nie mniej, nie ma się absolutnie czego obawiać, gdyż zabiegi przeciw łysieniu nie są niebezpieczne.

Jednym z zabiegów, jest znana z medycyny estetycznej mezoterapia. Bardzo często wykonują ją dermatolodzy, do których zgłaszają się ludzie, kobiety jak i mężczyźni, pragnący pozbyć się zmarszczek. Okazuje się jednak, że mezoterapia nadaje się również między innymi do leczenia łysienia.

Zabieg ten jest prostszy niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Leczenie łysienia tym sposobem polega na wstrzyknięciu przeważnie niewielkiej ilości substancji leczniczej do mieszka włosowego. Zadaniem ów substancji jest wzmożenie aktywności mieszka, ażeby znów wyrastały z niego mocne i długie włosy.

Metody laserowe

Równie popularne co mezoterapia jest leczenie łysienia laserem. Metoda ta jest zdecydowanie jeszcze prostsza od mezoterapii. Trycholog – dermatolog przejeżdża laserem po skórze głowy, ażeby maksymalnie pobudzić żyły i tętnice tamtędy przebiegające. Dzięki temu, że naczynia krwionośne stają się bardziej ożywione, również mieszki włosowe znacząco się ożywiają, co przeważnie skutkuje końcem problemów z łysieniem.

Najważniejsze nie bać się lekarza

Co ciekawe, ludzie często z jakiś tylko sobie znanych powodów obawiają się wizyty u lekarza. Podobnie jest z trychologiem. Wiele osób unika wizyty u niego. Okazuje się, że to duży błąd, gdyż tylko trycholog – dermatolog potrafi skutecznie zlikwidować łysinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *